Beyşehir İlk Yardım Eğitimi Kursu

Beyşehir İlk Yardım Eğitimi Kursu+90 322 458 80 60

Beyşehir İlk Yardım Eğitimi Kursu olan İris Bemer Akademi olarak uzman eğitimcilerimiz,eğitim danışmanlarımız ve son teknoloji eğitim materyallerimiz ile Beyşehir İlk Yardım Eğitimi Kursu eğitimlerini vermekteyiz.

Beyşehir İlk Yardım Eğitimi Kursu
Beyşehir İlk Yardım Eğitimi Kursu

İlk Yardım Ne demektir?

İlk yardım, bir kişinin yaralanma ve ya hastalanma gibi bir durumla karşılaşması anında profesyonel tıbbi tedavi sağlanana kadar; ilaç vb kullanmadan yerine getirilmesi gereken acil durum veya acil bakım anlamına gelir. Küçük durumlar için ilk yardım bakımı yeterli olabilir. Ciddi problemlerde, daha gelişmiş bakım mevcut olana kadar ilk yardım bakımına devam edilmelidir.

İlk Yardımcı Kimdir?

İlk yardım alanında, gerekli eğitimleri alan kişilere “ ilk yardımcı” adı verilir. İlk yardımcı unvanı ilgili bakanlık tarafından belirlenmiş eğitim ve sınavda başarı gösteren kişilere verilir.

Kimler İlk yardımcı Olabilir?

  • İlkyardımcı olacak kişilerin en az ilkokul veya ilköğretim okulu mezunu olması zorunludur.
  • Katılımcıların, eğitim süresinin tamamına devam etmesi zorunludur.
  • Eğitim sonunda katılımcıların başarılı sayılmaları için, teorik ve uygulamalı sınavların her birinden, 100 tam puan üzerinden 85 puan almış olmaları şartı aranır. Teorik sınavda başarılı olamayan katılımcılar uygulamalı sınava alınmaz.
  • Sınavlarda başarılı olamayan katılımcılar bir ay içerisinde tekrar sınava tabi tutulurlar. İki defa sınava girmesine rağmen başarısız olan katılımcılara yetki belgesi verilmez. Katılımcıların bu durumda yeniden kurs almaları gerekir.

İşyerlerinde İlk Yardımcı Bulundurma Kanuni Bir Zorunluluktur Mudur?

İş sağlığı ve güvenliği kapsamında işyerlerinin tehlike sınıfına ve çalışan kişi sayısına göre bakanlık tarafından zorunluluk getirilmiştir.

a) Az tehlikeli işyerlerinde, her 20 çalışan için 1 ilkyardımcı,
b) Tehlikeli işyerlerinde, her 15 çalışana kadar 1 ilkyardımcı,
c) Çok tehlikeli işyerlerinde, her 10 çalışana kadar 1 ilkyardımcı, bulundurması yasal zorunluluktur.

Adana’da İlk Yardım Eğitimlerinin Öncü İsmi İris Bemer Akademi

Adana’da bulunun İris Bemer Akademi, iş sağlığı ve güvenliği alanında birçok eğitim düzenlemektedir. Bu eğitimlerin başında da birçok işletmeyi yakından ilgilendiren ilk yardım eğitimi gelir. Adana ilk yardım kursu İris Bemer Akademi, ilk yardım eğitimlerini, Sağlık Bakanlığı onaylı kurs olarak düzenler. Yukarıda da belirttiğimiz üzere işletmelerde ilk yardımcı bulundurma resmi bir zorunluluktur. Adana İlk Yardım Kursu Bemer Akademi ile personelinize ilk yardım eğitimi aldırarak hem gerekli resmi işlemlerinizi gerçekleştirin hem de personeliniz güven içerisinde mesailerini yapabilsinler. Adana İlk Yardım Kursu Bemer Akademi ile ilk yardım eğitimlerinizi alabilirsiniz.

Beyşehir İlk Yardım Kursu İris Akademi’de Eğitimler Nasıl Gerçekleştirilir?

Adana’da ilk yardım kursu olarak eğitim faaliyetlerini sürdüren İris Bemer Akademi’de ilk yardım eğitimleri bakanlıkça belirlenen programa uygun olarak yapılır. Eğitim süresi 16 saattir. Eğitimlerimiz Adana İlk Yardım Kursu İris Akademi’nin ilk yardım derslerine uyun düzenlenmiş sınıflarında yapılır. Eğitimlerimizi eğitim alacak kursiyerlerimizin çalışma alanlarında da gerçekleştirilebilir.

Beyşehir İlk Yardım Kursu İris Akademi’de Eğitimler Konuları Nelerdir?

Genel ilk yardım bilgileri
Hasta/yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi
Temel yaşam desteği
Kanamalarda ilk yardım
Yaralanmalarda ilk yardım
Yanık, donma ve sıcak çarpmasında ilk yardım
Kırık, çıkık ve burkulmalarda ilk yardım
Bilinç bozukluklarında ilk yardım
Zehirlenmelerde ilk yardım
Hayvan ısırmalarında ilk yardım
Göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçmasında ilk yardım
Boğulmalarda ilk yardım
Hasta / yaralı taşıma teknikleridir.

Neden İlk Yardım Eğitimlerinde İris Bemer Akademi?

Adana İris Bemer Akademi, iş sağlığı ve güvenliği alanında birçok eğitim düzenlemektedir. Bu eğitimlerin başında da ilk yardım eğitimleri gelir. 2014 yılından bu yana iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri alanında sektörde yer almaktadır. Güvenilir ve köklü bir kuruluş olan Adana İris Bemer ilk yardım eğitim kursu, modern sınıflarında, tecrübeli eğiticilerin rehberliğinde ilk yardım kursları düzenlemektedir. Sizler de personelinize kaliteli bir ilk yardım eğitimi aldırmak istiyorsanız adresiniz iş sağlığı ve güvenliği alanındaki tüm eğitimleriniz de olduğu gibi Adana İlk Yardım Kursu İris Bemer Akademi olsun. İçiniz rahat olsun…

Hemen Arayın